شما اینجا هستید : تهران دکو  -> دکوراسیون اداری >

دکوراسیون اداری ( طراحی و اجرا) + 1000 طرح جدید - اردیبهشت 1402

امروزه خیلی از شرکت ها برای این که بتوانند بازاریابی و جذب مشتری بهتری انجام دهند، به سراغ ایده ها و ترفندهای تازه رو می آورند. به عنوان مثال، خیلی از شما زمانی که به یک اداره و یا دفتر کار یک شرکت مراجعه می کنید، به زیبایی و شیک بودن آن مکان حتما توجه می کنید. شاید این زیبایی و شیک بودن اولین چیزی باشد که حتی به چشم شما بیاید. اگر آن اداره یا دفتر کار از دکوراسیون شیکی برخوردار باشد، مطمئنا نظر شما نیز نسبت به آن شرکت مثبت تر خواهد بود. اما اگر این چنین نباشد، ممکن است کمی نسبت به ارائه خدمات با کیفیت توسط آن اداره، دچار تردید شوید. به همین دلیل هم اگر شما از جمله مدیرانی هستید که قصد رشد بیش تر در حوزه کاری خود را دارید، حتما توصیه می کنیم در انتخاب دکوراسیون محل کار خود، حتما توجه ویژه ای داشته باشید. در این مقاله قصد داریم این موضوع را به طور مفصل تری برای شما عزیزان شرح دهیم. پس حتما تا انتهای مقاله ما را دنبال کنید.

دکوراسیون اداری

یکی از نکاتی که حتما باید برای انتخاب دکوراسیون اداری مورد توجه قرار دهید، متناسب بودن آن دکوراسیون با محیط کار است. خیلی از کارشناسانی که در این حوزه کار کرده اند، توصیه می کنند که حتما باید محیط اداری یک محیط کاملا رسمی باشد. به همین دلیل هم، باید از نما و طرح های رسمی برای این محل استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که در عین رسمی بودن، باید حتما شیکی و زیبایی آن را هم حفظ نمایید. این را هم دقت کنید که باید دکوراسیون شما، مطابق و متناسب با نوع و حیطه کاری شما باشد. رعایت چنین نکته ای سبب می شود تا جذابیت محیط کاری شما بیش از پیش خود را نمایان کند.

همچنین، این موضوع هم به اثبات رسیده است که این طرح داخلی، می تواند راندمان کاری کارمندان شما را بیش تر از حالتی کند که در یک محیط کاملا بی روح در حال کار کردن هستند. خیلی ها توصیه می کنند برای این که بتوانید برای انتخاب دکوراسیون اداری به یک تصمیم گیری نهایی برسید، حتما نظر کارمندان و سایر افراد را در این زمینه جویا شوید؛ چرا که این طرح نه فقط از نظر شما، بلکه از نظر خیلی افراد باید جذاب به نظر برسد تا بتوانید مشتریان بیش تری برای کسب و کار خود جذب نمایید.

انواع دکوراسیون اداری

شاید توجه کرده باشید که امروزه دکوراسیون اداری که در خیلی از شرکت ها به کار گرفته می شود، به نوعی منحصر به فرد و خاص همان شرکت است. این به این دلیل است که انواعی از دکوراسیون اداری وجود دارد و هر یک برای محیط کاری مخصوصی طراحی می شوند. به عنوان مثال، باید دقت کنید که هر نوع دکوراسیونی را نمی توان برای یک شرکت به کار برد. باید بسته به حیطه کاری و نوع مشتریانی که با آن ها سر و کار دارید، طرح داخلی خود را انتخاب کنید. حتی متراژی محیط کاری شما نیز تاثیر زیادی در نوع دکوراسیون اداری شما خواهد گذاشت. چرا که خیلی از انواع این طرح ها، بسته به متراژ شرکت شما تعیین می شوند. در ادامه به معرفی انوان دکوراسیون اداری خواهیم پرداخت.

دکوراسیون اداری مدرن

خیلی از شرکت ها در این روزها به دنبال چنین دکوراسیونی هستند؛ چرا که استفاده از چنین نمای داخلی، می تواند مزایای زیادی داشته باشد. اولین مزیت آن این است که برای خیلی از افراد جذابیت دارد. در واقع به دلیل این که از طرح های بروز و مدرنی استفاده می شود، سلیقه خیلی از افراد را می تواند تحت الشعاع قرار دهد. همچنین، از دیگر مزایای آن می توان به انعطاف پذیری آن اشاره کرد؛ انعطاف پذیری در دکوراسیون به این معنی است که خیلی از شرکت ها بسته به نیاز و حیطه کاری خود، بتوانند این دکوراسیون را برای خود به کار ببرند. در حقیقت این چنین طرح داخلی از سادگی و در عین حال از شیکی مناسبی برخوردار است. به علاوه، معمولا چنین محل کارهایی از خلوتی مناسبی بهره می برند.

به عنوان مثال، برای جداسازی فضاهای مختلف یک اداره می توان به جای استفاده از ابزارهای سنتی، از پارتیشن بهره گرفت. اگر در یک اداره مشاهده کردید که از چنین چیزی برای جداسازی فضاهای مختلف خود استفاده کرده بود، بدانید که از یک دکوراسیون اداری مدرن بهره گرفته است. قبل از استفاده از چنین طرحی باید دقت کنید که در دکوراسیون اداری مدرن، دست شما در انتخاب رنگ های مختلف کمی بسته است؛ چرا که باید حتما به سراغ رنگ های روشن و ملایم بروید تا محیط شما کمی مدرن تر از قبل دیده شود. به علاوه، وسایل شما هم باید طرح ساده ای داشته باشند تا مدرن بودن محیط کاری شما بیش تر از قبل به چشم بیاید.

دکوراسیون اداری کلاسیک

پیش تر اشاره کردیم که استفاده از دکوراسیون مدرن در بین خیلی از شرکت ها محبوبیت دارد؛ اما نباید از این موضوع هم غافل شوید که دکوراسیون اداری کلاسیک نیز محبوبیتی به همان میزان دارد. چنین دکوراسیونی سبب می شود تا فرد احساس کند که در آن اداره، یک فضای کاملا گرم و صمیمی برقرار است. اما نکته ای که برای استفاده از چنین طرحی وجود دارد، این است که باید حتما به متراژ محل کار خود توجه کنید. دلیل آن هم این است که این دکوراسیون نیاز به استفاده از المان های بزرگ و پر حجمی دارد. به همین دلیل هم نسبت به نوع قبلی که دست خیلی از شرکت ها را در انتخاب باز می گذاشت، در این مدل باید حتما محیط کاری شرکت شما از متراژ بالایی برخوردار باشد.

اما اگر بخواهیم در مورد رنگ ها پر کاربرد این نوع طرح صحبت کنیم، می توان به رنگ ها کرم، قهوه ای و سایر رنگ ها گرم و یا تیره اشاره کرد. به همین دلیل است که استفاده از صنایه چوبی در این نوع محیط کاری، بسیار دیده می شود. برای این که نورپردازی بهتری در این محیط کاری داشته باشید، توصیه می کنیم حتما به سراغ لوسترهای مناسب محیط کاری بروید. سعی کنید در انتخاب لوستر، به سراغ موارد کلاسیک تر بروید تا خود را در این فضا، بیش تر نشان دهد. برای انتخاب مبلمان اداری خود نیز، با توجه به این که استفاده از صنایع چوبی در این دکوراسیون به وفور دیده می شود، می توان به سراغ انواع چوبی و چرمی رفت.

طراحی دکوراسیون داخلی اداری

شاید تا به حال برایتان پیش آمده باشد که برای طراحی دکوراسیون منزل خود، با چالش های زیادی مواجه شده باشید؛ اما این را باید بدانید که در انتخاب دکوراسیون اداری، با چالش های بیش تری هم مواجه خواهید شد. چرا که انتخاب طرح داخلی چنین محیطی، به مراتب حساس تر و پیچیده تر از منزل است. یکی از عمده دلایلی که می توان برای این مورد ذکر کرد، جذابیت آن برای عموم افراد است. شما زمانی که طرح داخلی خانه خود را انتخاب می کنید، بیش تر به سلیقه خود توجه می کنید و سعی می کنید تا نمای خانه خود را طبق علاقه خود انتخاب کنید. اما زمانی که قرار است محیط کاری و اداری خود را طراحی کنید، حتما باید به سلیقه مشتریان خود توجه کنید. چرا که باید بتوانید از این طریق، یک نوع مارکتینگ را انجام داده و جذب مشتری بهتری داشته باشید.

به علاوه این که، در طراحی دکوراسیون داخلی اداری، حتما باید به رسمی بودن محیط کاری خود توجه کنید. این یعنی باید در انتخاب چنین طرحی، یکسری معیارها و هنجارهایی را در نظر بگیرید. همچنین، علاوه بر مشتریانی که به محیط کاری شما مراجعه می کنند، حتما باید به این نکته دقت کنید که کارمندان زیادی هم قرار است ساعات زیادی را در این محیط مشغول به کار باشند. محیط شما اگر از طرح داخلی خوبی برخوردار نباشد، می تواند روی کیفیت کاری و خدماتی که به مشتریان ارائه می شود تاثیر بگذارد. به همین دلیل هم توصیه می شود حتما، دکوراسیون داخلی اداری را طوری طراحی کنید که کارمندان پس از مدتی کار کردن در آن محیط، خستگی زیادی را تجربه نکنند.همچنین، خیلی از افراد با تجربه ای که در این زمینه کار کرده اند، توصیه می کنند که حتما در انتخاب رنگ دقت کنید. اگر قرار محیط کاری شما، یک فضای رسمی داشته باشد، نمی توانید به سراغ هر رنگی بروید. به همین دلیل هم قبل از این که خودتان رنگ دلخواهی برای دکوراسیون داخلی اداره انتخاب کنید، حتما از یک فرد متخصص و مجرب در این زمینه مشورت بگیرید.

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی اداری

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی اداری باید به دست افراد متخصص این حوزه انجام شود. حتما توصیه می کنیم که برای اجرای چنین طرح داخلی، به سراغ شرکت ها معتبر و صاحب نام بروید. این را هم بدانید که طراحی و اجرای دکوراسیون، بسته به نیاز هر کارفرما متفاوت خواهد بود. این یعنی بسته به این که چه شرکتی قرار است دایر کنید، دکوراسیون شما منحصر به فرد خواهد بود و شرکت آن را طرح را نخواهد داشت. در هنگامی که می خواهید درخواست چنین طرحی را به یک شرکت ارائه کنید.حتما تک تک خواسته های خود را به این شرکت به صورت یک لیست ارائه نمایید. حتما از مجری طرح بخواهید که راهکارهای زیادی را برای انجام و اجرای چنین طرحی به شما پیشنهاد دهد تا خودتان برای آن تصمیم نهایی را اتخاذ کنید.این نکته را مد نظر قرار دهید که طراح دکوراسیون باید با سلیقه و طرز فکر شما آشنا باشد. به همین دلیل هم قبل از اجرای چنین پروژه ای، حتما یک جلسه در این موارد با هم صحبت کنید.

طراحی داخلی دفتر کار

پیش تر راجب این موضوع صحبت شد که طراحی دکوراسیون یک اداره یا محیط کاری می تواند به چه شکل باشد. اما اکنون ممکن است با خود بپرسید که طراحی دفتر کار چه مراحلی دارد؟ آیا طراحی دفتر کار فقط به دکوراسیون آن ختم می شود؟ شاید خیلی از شما فکر کنید که طراحی یک دفتر کار، کار بسیار آسانی است؛ اما اگر به پشت پرده چنین پروژه ای واقف شوید، متوجه سطح پیچیدگی آن خواهید شد. خیلی از افراد توصیه می کنند که برای رسیدن به یک طراحی مناسب، حتما از برنامه درستی استفاده کنید. در ادامه به بررسی برخی از مراحل طراحی داخلی دفتر کار خواهیم پرداخت. طراحی داخلی دفتر کار به این معنی است که هم دکوراسیون آن را طراحی کنید، و هم این که فضای مناسبی کار کردن کارمندان خود فراهم کنید. این یعنی هم باید به جنبه زیبایی و تزیینی ماجرا توجه کنید و هم این که جنبه کاری و فضای حاکم بر آن را مورد توجه قرار دهید. طراحی داخلی یک دفتر کار، شاید مهم ترین و اساسی ترین بخش چنین فضایی باشد. چرا که شما باید در طراحی آن، فاکتورهای زیادی را مورد توجه قرار دهید. به عنوان مثال، باید به نوع برند و حیطه کاری خود توجه کنید. به علاوه، باید سلامت و رفاه کارمندان خود را هم در نظر بگیرید. همچنین باید از فن آوری خوبی برای محیط کاری خود بهره بگیرید تا بتوانید به یک راندمان کاری بالا دست یابید.


در مرحله اول، امکانات و شرایط موجود را بررسی کنید
به عنوان مثال باید به این موضوع توجه کنید که محیط کاری شما باید به چه صورت تقسیم بندی شود. این که میز کاری مدیر کجا باشد و یا این که منشی شما باید در چه منطقه ای کار خود را انجام دهد. همچنین، باید بسته به این که محیط کاری شما از چه متراژی برخوردار است، نوع دکوراسیون خود را هم انتخاب کنید. یکی از شرایطی که باید از قبل بررسی کنید، میزان هزینه ای است که باید بابت چنین طرحی پرداخت کنید. زیرا بودجه ای که قرار است صرف چنین پروژه ای شود، باید برایتان به صرفه باشد.


 

مرحله دوم، نیازهای خود را تعریف کنید
حتما باید طراحی داخلی دفتر کار براساس نیاز کارفرما انجام شود. بسته به این که چه نیازی در چه حوزه کاری دارید، طرح داخلی محیط کاری شما متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، باید بدانید که برای رسیدن به هدف اصلی خود، نیاز به چه مقدار فضا دارید. یا این که چند نفر قرار است به عنوان کارمند در این دفتر کار مشغول به کار شوند. این که حیطه کاری شما نیاز به اجرای یک طرح مدرن دارد یا خیر؟ همه این ها را باید مورد بررسی قرار دهید و سپس بعد از آن، شروع به اجرای پروژه کنید.
مثال بارزی که می توان برای این مرحله ذکر کرد، در نظر گرفتن فرهنگ متناسب با کسب و کار خود است. هیچ کس منکر این موضوع نیست که طراحی و چیدمان داخلی یک اداره، در میزان سوددهی آن شرکت تاثیر گذار است. در واقع این فرهنگی که با استفاده از دکوراسیون داخلی خود مطرح می کنید، سبب می شود تا بازتاب، تاثیر گذاری و همچنین اصول شرکت تحت الشعاع قرار بگیرند. به عنوان مثال، اگر شرکت شما یک فرهنگ مشارکتی دارد، باید از یک فضای منعطف، باز و غیر رسمی استفاده کنید. یا اگر به دنبال یک فرهنگ رقابتی هستید تا کارمندان شما بهترین کیفیت خود را ارائه کنند، باید به دنبال طرح هایی بروید که افراد را در یک فضای گروهی قرار می دهند.


 

مرحله سوم، شروع کار و اجرای طرح
در این مرحله حتما باید از افراد متخصص کمک بگیرید تا بتوانید طرح دلخواه خود را پیاده کنید. معمولا خود شما در انجام این مرحله، دخالت زیادی نمی کنید. اما باید این نکته را مد نظر قرار دهید که اجرا و انجام آخرین مرحله، می تواند نسبت به سایر مراحل از اهمیت بالاتری برخوردار باشد. به همین دلیل هم توصیه می کنیم حتما برای اجرای این مرحله، به سراغ شرکت ها معتبری بروید تا بتوانید به هدف خود دست پیدا کنید.

عوامل موثر در معماری و طراحی دکوراسیون اداری

شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که به دنبال عوامل موثر در معماری و طراحی دکوراسیون اداری هستند. برای این که این عوامل و فاکتورها را بهتر بشناسید، به خواندن خود ادامه دهید. نوع و سبک معماری که برای دکوارسیون اداری به کار می رود، یکی از این عوامل است که می تواند در طراحی آن موثر باشد. همچنین، مبلمان ادارینیز می توانند تاثیر زیادی در طراحی دکوراسیون اداری داشته باشند؛ این حیطه در سال های اخیر، شاهد پیشرفت ها و ارائه مدل های جدیدی بوده است که سبب طراحی دکوراسیون های شیک تری شده است. مبلمان اداری که در طرح داخلی محیط کاری خود استفاده می کنید، علاوه بر زیبایی، در رفاه و سلامتی کارمندان شما نیز تاثیر گذار خواهند بود.

نورپردازی دفتر کار از دیگر عوامل موثر در این پروژه است. این مورد هم علاوه بر زیبایی که می تواند برای محیط کاری شما فراهم کند، می تواند تاثیر بسزایی در راندمان کاری کارمندان شما داشته باشد. همچنین، انتخاب رنگ مناسب نیز می تواند از جمله فاکتورهایی باشد که روی طرح نهایی شما موثر باشد. به همین دلیل توصیه می شود، این فاکتور را بیش از دیگر فاکتورها مورد توجه قرار دهید. رنگ شناسی و روان شناسی رنگ ها، یکی از نکاتی است که حتما باید به آن توجه شود. چرا که می تواند تاثیر زیادی در ارائه خدمات شما و جذب مشتری داشته باشد. همچنین، باید در طراحی دکوراسیون اداری به عواملی همچون قسمت پذیرش و محیط استراحت نیز توجه شود.

نکات مهم در دکوراسیون اداری

از جمله نکاتی که حتما باید قبل از انتخاب دکوراسیون اداری به آن توجه شود، فرهنگ و حیطه کاری شما است. پیش تر هم گفته شد که باید بسته به این که چه نیازی دارید، دکوراسیون خود را انتخاب نمایید. همچنین، حتما متراژی که برای کسب و کار خود نیاز دارید، در نظر بگیرید. یکی دیگر از نکات مهمی که باید در این حیطه در نظر بگیرید، نوع متریال و رنگ مورد استفاده در دکوراسیون است. برای رسمیت بخشیدن به محیط کاری خود می توانید از رنگ مشکی و متریال فلزی برای مبلمان اداری خود استفاده کنید. همچنین دقت داشته باشید که اگر چنین رنگی را در کنار رنگ قرمز استفاده کنید، می تواند نمود بیش تری داشته باشد.

از دیگر نکاتی که باید حتما به آن توجه شود، جنس مبلمانی است که برای شرکت خود به کار می برید. این را در نظر داشته باشید که رفت و آمد زیادی به یک شرکت صورت می گیرد. به همین دلیل هم باید از متریال و جنس مناسبی برای این مبلمان بهره گرفت تا در طول زمان دچار خرابی و فرسودگی نشوند. همچنین، باید این را به خاطر داشته باشید که محیط کاری شما نیاز به نظافت دائمی دارد و به همین دلیل هم باید از رنگ و جنسی استفاده کنید که بتوان آن را به راحتی تمیز کرد. پیش تر هم به این موضوع اشاره کردیم که هدف اصلی یک شرکت، جذب مشتری است. برای این که جذب بهتری داشته باشید، نیاز به راندمان کاری بالای کارمندان و ارائه هر چه بهتر خدمات خواهد بود. برای این که چنین هدفی را به دست آورید، نیاز به استفاده از بهترین ترکیب رنگ هاست تا خستگی کارمندان خود را در حین کار کاهش دهید.

نکته دیگری که باید بدانید این است که طراحی چنین فضایی بسیار پیچیده تر از یک منزل مسکونی است. دلایل آن را پیش تر برای شما عزیزان ذکر کردیم. به همین دلیل هم باید حتما به سراغ فرد ماهر و با تجربه ای بروید که بتواند راهکارهای درستی در این زمینه در اختیارتان قرار دهد. این را در نظر داشته باشید که اولین چیزی که به چشم مشتری می آید، همین دکوراسیونی است که برای شرکت خود استفاده کرده اید. خیلی از افراد صرف نظر از رزومه شما، ممکن است براساس همین طرح داخلی محیط کاری شما، برای دریافت خدمات تصمیم گیری کنند.

بخش های مهم در دکوراسیون اداری

همانطور که پیش تر هم اشاره کردیم، یکی از بخش های بسیار مهم در دکوراسیون اداری، مبلمان به کار رفته در آن است. این مبلمان علاوه بر ترکیب رنگی که دارد، باید از یکسری استاندارهایی برخوردار باشد تا بتواند سلامتی کارمندان شما را تضمین کند. این استانداردها سبب می شوند تا کارمند شما بتواند با خستگی کم تری به کار خود ادامه دهد. همچنین، باید برای کارمندان خود، فضا و یا قفسه ای را در نظر بگیرید تا بتوانند قبل از کار، وسایل شخصی خود را در آنجا نگهداری کنند. معمولا برای هر کارمند، میزی در نظر گرفته می شود که می تواند از آن به عنوان نگهداری وسایل خود نیز استفاده کند. اما برخی از شرکت ها، قفسه جداگانه ای را برای این کار در نظر می گیرند.

یکی دیگر از بخش هایی که می تواند در دکوراسیون اداری تاثیر گذار باشد، دیوار است. در واقع شما می توانید با استفاده از همین دیوارها، شیکی و زیبایی دکوراسیون اداری خود را بیش از پیش نمایان کنید. دیوارها همیشه جزو جداناپذیر یک دکوراسیون محصوب می شوند و به همین دلیل هم باید حین اجرای چنین طرحی، به آن ها هم بها دهید. دیزاینی که برای دیوارها به کار می برید، می توانند بر میزان لوکس بودن شرکت شما تاثیر بگذارند. با توجه به این که امروزه عقل بسیاری از مردم به چشمشان است، این گزینه می تواند تاثیر زیادی بر سود کسب و کار شما داشته باشد. زیرا می تواند جذب مشتری بهتری نسبت به قبل برایتان انجام دهد. از دیگر بخش های مهم در دکوارسیون اداری، می توان به بخش های مختلف محیط کاری شما اشاره کرد. این که اتاق مدیریت به چه شکل باشد و یا این که هر کارمند از اتاق جداگانه ای برخوردار باشد، هر کدام می توانند تاثیر بسیار زیادی در جلب نظر مشتری داشته باشند. یا این که فن آوری های استفاده شده در محیط کاری شما چقدر مدرن و بروز هستند، می توانند در این زمینه موثر باشند.

تاثیرات طراحی در ارتقا کیفیت دفتر کار

تاکنون حتما متوجه شده اید که طراحی داخلی یک دفتر کار، تاثیر زیادی در ارتقا کیفیت آن کسب و کار خواهد داشت. همانطور که گفتیم، طراحی داخلی یک کسب و کار، می تواند تاثیر زیادی در روحیه کارمندان داشته باشد. اگر از دکوراسیون خوبی برای طراحی داخلی خود استفاده نکنید، طبیعتا کارمندان شما نیز در هنگام کار، تحت تاثیر رنگ ها و طرح های آن قرار می گیرند و این می تواند در ارائه خدمات آن ها، اختلال ایجاد کند. به همین دلیل هم توصیه می شود حتما از بهترین طرح ها برای کسب و کار خود استفاده کنید. چرا که علاوه کاهش خستگی کارکنان، می تواند تاثیر زیادی در علاقه آن ها به انجام کار داشته باشد. همچنین، کیفیت خدمات در چشم مشتریان شما، به میزان زیادی وابسته به همین دکوراسیونی است که از آن بهره می برید. در واقع، دکوراسیون حکم قضاوت کیفیت کار شما را در چشم مشتری خواهد داشت.

رنگ در دکوراسیون اداری

خیلی از روان شناسان رنگ، اذعان کرده اند که رنگ می تواند یک کلید جادویی برای زیبایی هر چه بیش تر دکوراسیون داخلی شما باشد. هر کسی می داند که انتخاب رنگ مناسب می تواند تاثیر زیادی در این زیبایی داشته باشد. خیلی از افراد فکر می کنند که انتخاب و به کارگیری رنگ در دکوراسیون اداری، هزینه زیادی را به همراه خواهد داشت. اما واقعیت چیز دیگری است. رنگ کردن و انتخاب مناسب آن، کار هزینه بری نخواهد بود و با بودجه بسیار اندکی نسبت به سایر فرایندهای این کار صورت می گیرد. فقط باید دقت داشته باشید که حتما قبل از انتخاب رنگ، شرایط و نیاز خود را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، باید برای طراح خود مشخص کنید که نیاز به چه محیط کاری دارید. اگر محیط کاری شما قرار است پویا باشد، طبیعتا رنگ مناسب آن با رنگ محیطی که نیاز به تمرکز بیش تر کارکنان است، متفاوت خواهد بود.

برای جذب مشتری بیش تر، کارهای زیادی می توان انجام داد. از بازاریابی گرفته تا تبلیغات گسترده، همه و همه می توانند در سود دهی کسب و کار شما موثر باشند. اما قدرت رنگ، چیزی فراتر از این موارد است. به طوری که شما می توانید با انتخاب یک رنگ مناسب برای دکوراسیون داخلی محیط کار خود، مشتریان دائمی برای خود پیدا کنید. تبلیغات و بازاریابی می توانند صرفا برای شما مشتری جدید اما موقت پیدا کنند. اما اگر مشتری بر اساس دکوراسیون شما بر کیفیت کاری شما پی ببرد، مطمئنا برای دقعات بعدی نیز به سراغ شما خواهد آمد. به همین دلیل هم نباید جادوی رنگ را دست کم بگیرید. در ادامه به مشخصات برخی از رنگ ها خواهیم پرداخت تا بتوانید به یک انتخاب ایده آل برسید.

خصوصیات رنگ سفید

خیلی از افراد تمایل دارند تا از این رنگ برای نمای داخلی شرکت خود استفاده کنند. یکی از دلایل آن هم این است که این رنگ، محیط کاری شما را در چشم مشتری، بزرگ تر جلوه می دهد. البته دقت کنید که بسته به حیطه کاری خود باید انتخاب رنگ را انجام دهید. به عنوان مثال، رنگ سفید معمولا برای محیط هایی مناسب است که با بیمارستان و مراکز بهداشتی مرتبط باشند. دقت کنید که دلیل استفاده از آن در چنین محیط هایی، استرس زدایی آن است. همچنین باید توجه داشته باشید که اگر به دنبال ایجاد رقابت بین کارمندان خود هستید، به هیچ عنوان از چنین رنگی استفاده نکنید. به علاوه، برای شرکت هایی که نیاز به کارمندان پر انرژی دارند، استفاده از این رنگ توصیه نمی شود. درست است که رنگ سفید برای ارباب رجوع از مزایای زیادی برخوردار بود، اما برای کارکنان آن مکان، ممکن است در دراز مدت خستگی و افت انرژی را به همراه داشته باشد.

خصوصیات رنگ زرد

یکی از خصوصیات رنگ زرد این است که اگر این رنگ را در کنار رنگ سفید برای دکوراسیون اداری به کار ببرید، سبب می شود تا کارمندان شما مثبت اندیشی بیش تری داشته باشند. همین مسئله می تواند سبب شود تا محیط اداری شما از یک حالت خسته کننده، به یک محیط شاد تبدیل شود. البته نباید از این موضوع غافل شد که رنگ زرد، یک ذات استرس زا دارد و به همین دلیل هم باید در استفاده از آن در برخی از محیط ها، برهیز شود. به عنوان مثال، هیچ کجای دنیا برای یک اتاق کنفرانس، از رنگ زرد استفاده نمی کنند. چرا که می دانند این رنگ یک حالت تنش زا دارد و می تواند تمرکز سخنران را به هم بزند. اما ممکن است در برخی از اتاق های انتظار، دیده باشید که از رنگ زرد تیره استفاده کنند؛ این به خاطر این است که این رنگ می تواند کمی مثبت اندیشی را به فرد القا کند.

خصوصیات رنگ خاکستری

رنگ خاکستری نیز از دیگر رنگ هایی است که به عنوان مکمل رنگ سفید در نظر گرفته می شود. خیلی از روان شناسان اذعان کرده اند که رنگ خاکستری، یک ماهیت خنثی دارد؛ اما در عین داشتن چنین ماهیتی، می تواند به خوبی تمرکز فرد را بالا ببرد. این یعنی می تواند به خوبی انرژی کارمندان شما را ذخیره کند تا بتوانند برای مدت بیش تری تمرکز کاری داشته باشند. همچنین، با توجه به ماهیت خنثی که دارد، سبب وارد شدن فشار کم تری به چشم های فرد می شود و در طولانی مدت، می تواند این مشکل را از کارمندان دور کند.

خصوصیات رنگ قرمز

مدیرانی که به دنبال کارمندان فعال تری از لحاظ ذهنی هستند، معمولا در کنار رنگ سفید در دکوراسیون اداری خود، از رنگ قرمز هم کمک می گیرند. ترکیب رنگ قرمز و سفید سبب می شود تا شادی محیط نسبت به یک حالت بی روح تمام سفید، بیش تر شود. معمولا شرکت هایی که در حوزه های ساختمانی فعالیت می کنند، از این ترکیب رنگ استفاده می کنند. به علاوه، دیده شده است که برای افزایش راندمان ورزشکار، از چنین ترکیبی استفاده کنند. یکی از نکات قابل توجهی که می توانید به آن دقت داشته باشید، این است که ترکیب سه رنگ قرمز، مشکی و سفید، یکی از ترکیب هایی است که امروزه خیلی از طراحان برای اجرای یک دکوراسیون مدرن به کار می برند.

خصوصیات رنگ سبز

رنگ سبز از جمله رنگ هایی است که انسان در طول زندگی خود، مواجه زیادی با آن دارد. به همین دلیل هم زمانی که این رنگ را در دکوراسیون داخلی یک ساختمان به کار ببرید، ممکن است با دیدن آن یک حس سبکی به شما القا شود. در واقع سبز با توجه به به این که نماد صلح و آرامش است، می تواند یک تعادل نسبی در محیط کاری شما ایجاد کند. صمیمیتی که با استفاده از این رنگ در بین کارمندان به وجود می آید، نشان دهئده ویژگی بارز این رنگ است. البته توجه داشته باشید که برای داشتن یک محیط رسمی نیز می توان از این رنگ بهره برد؛ در واقع شما باید به جای سبز روشن، از سبز تیره برای داشتن چنین فضایی استفاده کنید.

خصوصیات رنگ آبی

خیلی از روان شناسان رنگ، رنگ آبی را به عنوان عامل بالا بردن تمرکز می شناسند. شاید تا به حال هم دیده باشید که خیلی از شرکت های بزرگ از چنین رنگی برای نمای داخلی ساختمان اداری خود استفاده کنند. یا هم این که ممکن است از این رنگ برای اتاق فکر یک شرکت استفاده کنند تا بتوان از این طریق، تمرکز فرد متفکر را بالا برد. یکی دیگر از نکاتی که باید در مورد این رنگ بدانید، این است که رنگ آبی می توان سبب اعتبار بخشی به کسب و کارتان شود. در واقع به دلیل این که خیلی از دفاتر رسمی بزرگ از این رنگ برای طرح داخلی خود بهره برده اند، می توان این چنین اعتباری را به مشتری القا کرد.

خصوصیات رنگ قهوه ای

شاید تا به حال دقت کرده باشید که خیلی از مدیران، به دنبال وسایل و دکوراسیونی به رنگ چرم و قهوه ای هستند. با توجه به این که این اتاق، تاثیر زیادی در تصمیم گیری های نهایی و مهم یک شرکت دارد، می توان از رنگ قهوه ای برای القای آرامش کمک گرفت. همچنین، توجه داشته باشید که این رنگ می تواند در نظر مشتری نیز بسیار جذاب و لاکچری باشد. این حس مخصوصا زمانی که از ترکیب رنگ قهوه ای و طلایی استفاده کنید، می تواند بیش تر به مشتری القا شود.

دسترسی سریع
پیوند ها
اطلاعات تماس با ما
آدرس: تهران ، خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ساعی، مجتمع تجاری صدف، طبقه دوم اداری، واحد ۲
تلفن تماس: 02188880560  و  02188797301
شماره همراه: 09126052412
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد شرکت تهران دکو محفوظ می باشد.
طراحی سایت : ایران طراح