شما اینجا هستید : تهران دکو  -> دکوراسیون منزل >

دکوراسیون داخلی منزل + 1000 طرح جدید (اردیبهشت 1402)

دکوراسیون داخلی منزل یکی از فعالیت های حرفه ای است که در سال های اخیر مورد توجه همه مردم قرار گرفته است. مردم امروز به زیبایی دیزاین منزل خود در بخش های مختلف اهمیت می دهند. از این رو از انواع سبک های دکوراسیون داخلی و خارجی استفاده می کنند. در این میان دکوراسیون داخلی منزل از اهمیت بیشتری برخوردار است. در صنعت دکوراسیون داخلی منزل از سبک های مختلفی استفاده می کنند که هر یک از آن ها زیر نظر بهترین معماران داخلی طراحی شده و در ساختمان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. دکوراسیون داخلی منزل با استفاده از ابزار و وسایل به خصوصی انجام می گیرد که در ادامه بیشتر به شرح و بررسی آن می پردازیم.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی منزل تاثیر به سزایی بر آرامش روحی و روانی افراد بر جای می گذارد. بسیاری از مردم از روی دیزاین داخلی محیط منزل به شخصیت افراد حاضر در آن پی می برند و به همین خاطر می توان این صنعت را در جایگاه مهمی قرار داد. در این فرایند از علوم مختلفی نیز استفاده می شود که هر یک از آن ها تاثیر به سزایی بر زیبایی دیزاین و طراحی داخلی منزل بر جای می گذارند. از میان آن ها می توان به هنرهای تجسمی، علوم روانشناسی و... اشاره کرد که هر یک از آن ها دکوراسیون و فضاسازی ساختمان را در بخش داخلی بسیار شکیل تر می کنند.

دکوراسیون داخلی منزل به منظور بهره وری بهتر از اجزا و بخش های مختلف محیط ساختمان انجام می گیرد. هر یک از بخش بندی های محیط ساختمان برای بهبود روند استفاده از امکانات به خوبی دیزاین و طراحی می شود. با استفاده از یک طراحی دکوراسیون داخلی منزل بهترین استفاده را از وسایل و تجهیزات رفاهی محیط منزل به عمل می آورید. زیبایی فضای منزل شما تنها با استفاده از وسایل گران قیمت تامین نمی شود. در این راستا باید به نحوه چینش هر یک از این اجزا در کنار هم دقت داشته باشید و این مهم را به خوبی انجام دهید.

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی منزل از سالیان سال پیش تاکنون مورد توجه قرار داشته است. در گذشته این فرایند بیشتر برای محیط های تجاری، دفاتر کاری و... انجام می شد. اما این روزها سفارش دکوراسیون داخلی برای منازل مسکونی با متراژ پایین نیز ثبتمی شود. در این صنعت از افراد زبده و تحصیل کرده در عرصه معماری کمک گرفته می شود و این افراد با دریافت تعرفه های رایج فرایند دیزاین محیط ساختمان شما را به انجام می رسانند. دکوراسیون داخلی منزل با الهام از طبیعت، اجزای مختلف در محیط و... انجام می گیرد. در این صنعت از انواع سبک های خارجی نیز استفاده می کنند.

در سال های اخیر بسیاری از مردم برای دکوراسیون داخلی منزل خود به سبک های ایرانی و سنتی علاقه مند شده اند و از این استایل های طراحی برای فضاسازی داخلی استفاده می کنند. در این خصوص از سبک های اروپایی نیز بهره برده شده و به این ترتیب زیبایی ساختار منازل امروزی به حد مطلوب می رسد. شما می توانید، هر یک از بخش بندی های محیط ساختمان را با استفاده از یک سبک دکوراسیون در کنار هم قرار دهید. به این ترتیب زیبایی محیط را با استفاده از این اصول خاص به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

هماهنگی در دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی منزل برای هماهنگی بیشتر اجزا در محیط به کار برده می شود. در صورتی که از این صنعت مدرن در منزل خود بهره ببرید، هر یک از وسایل و اجزای به کار رفته در محیط بر اساس یک سبک طراحی انتخاب می شوند و این مسئله به هماهنگی کلی محیط می انجامد. به جز وسایلی که در هر منزلی به کار برده می شود، سایر امکانات نیز با این سبک انتخابی هماهنگ خواهند شد. یکی از مهمترین اجزایی که با دکوراسیون داخلی محیط منزل ست می شود، رنگ بندی محیط است. در هر ساختمانی از چندین رنگ برای دیزاین فضا استفاده می شود.

همخوانی رنگ های به کار رفته در تک تک بخش های فضا یکی از مهمترین مواردی است که در صنعت دکوراسیون داخلی منزل به آن توجه می شود. نورپردازی در محیط نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و بر زیبایی محیط خانه های امروزی می افزاید. اما باید این نورپردازی بر اساس سبک دکوراسیون و رنگ بندی انتخاب شده انجام شود. در بخش بعدی از هماهنگی دکوراسیون داخلی منزل به انتخاب اشکال به کار رفته در محیط توجه می شود و تک تک اکسسوری ها و لوازم تزیینی و وسایل مصرفی در محیط بر این اساس انتخاب خواهند شد. برخی از این اشکال ساده و هندسی هستند و در برخی از سبک ها از اشکال عجیب و غریب تری استفاده می شود!

معماری دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی منزل با صنعت معماری رابطه مستقیمی دارد. صنعت معماری به ایجاد فضای ساختمان ها با استفاده از مصالح ساختمانی گفته می شود. معماران داخلی فضای منزل را با در نظر گرفتن نیازهای مشتریان طراحی کرده و محل قرارگیری هر یک از بخش های محیط را مانند سرویس بهداشتی، آشپزخانه و... را با بررسی این المان مهم در نظر می گیرند. در نظر گرفتن ابعاد کار نیز در این عرصه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به این ترتیب دکوراسیون داخلی منزل ساده تر انجام می شود.

پس از معماری فضا و ساخت کامل بخش های داخلی ساختمان، نوبت به دکوراسیون می رسد. در این بخش از ترکیب اجزا و وسایل در کنار هم برای دیزاین محیط استفادهمی شود. فعالیت های معماری و دکوراسیون داخلی از هم مجزا هستند. اما هر دوی آن ها به هم مرتبط بوده و بر زیبایی محیط تاثیر می گذارند. دکوراسیون داخلی منزل با بهره گیری از سبک معماری فضا نیز انجام می شود. البته این روزها با توجه به امکانات موجود می توان در هر ساختمانی هر سبک دکوراسیونی را پیاده سازی کرد. با این وجود در خصوص طراحی داخلی باید حتما به معماری محیط توجه داشته باشید.

انواع سبک ها در دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی منزل با سبک های مختلفی انجام می پذیرد. پیش تر نیز اشاره کردیم که با در نظر گرفتن سبک دکوراسیون داخلی در هر ساختمانی اجزا و وسایل به کار رفته در آن انتخاب می شوند. هر یک از سبک هایی که برای دیزاین خانه های امروزی انتخاب می شوند، با نظرات و خواسته های مشتریان عجین شده و به این ترتیب بیشترین بازدهی را به دنبال خواهند شد. در میان این سبک ها می توان به سبک های زیبای مینیمال، سبک های مدرن امروزی یا معاصر، سبک مدرن و.... اشاره کرد که هر یک از آن ها مورد پسند سلیقه های به خصوصی قرار می گیرند.

در میان انواع سبک های دکوراسیون داخلی منزل در سال های اخیر سبک های مدرن و امروزی بیشتر در معرض توجه قرار داشته اند. در این سبک ها با کمترین هزینه ها اجزا و وسایل مورد نیاز در محیط خریداری می شوند و به این ترتیب هر یک از وسایل با نازل ترین قیمت ها در دسترس مشتریان قرار می گیرند. توصیه می کنیم برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل ابتدا به دنبال یک سبک مناسب برای طراحی بگردید و به این ترتیب زیبایی محیط را به حد مطلوب برسانید. با در نظر گرفتن یک سبک دیزاین و طراحی مناسب بی شک بیشترین بازدهی را از محیط مورد نظر به دست می آورید.

اصول چیدمان منزل

دکوراسیون داخلی منزل بر اساس چند اصل مهم انجام می گیرد. این اصول در هر سبک دکوراسیونی رعایت می شوند و مد نظر دکوراتورهای حرفه ای قرار می گیرند. در واقع همین اصول اولیه ساختار کلی محیط را تشکیل می دهند. از مهمترین اصولی به کار رفته در هر ساختمانی برای طراحی دکوراسیون آن می توان به کیفیت نور، انتخاب خطوط، اشکال و رنگ ها اشاره کرد که از مهمترین اصول مورد استفاده در این حیطه به شمار می روند.

دکوراسیون داخلی منزل با در نظر گرفتن این اصول و پیروی از قواعد موجود در هر یک از آن ها تکمیل می شود. شما می توانید، با ارائه خواسته های خود از یک طراحی دکوراسیون ایده آل طراحان محیط داخلی ساختمان خود را از سلیقه خود مطلع کرده و به این ترتیب بهترین طراحی را برای منزل خود رقم بزنید.
در هر یک از سبک های دکوراسیون داخلی منزل هر یک از اصول نام برده شده به شیوه ای خاص به انجام می رسند و به این ترتیب در این حیطه به سبک طراحی محیط توجه ویژه ای می شود. در برخی از دکوراسیون های داخلی از میزان نور بیشتری استفاده می کنند، در برخی از نور کمتر، نور در برخی از سبک ها گرم تر انتخاب می شود و در برخی از نورهای سفید و روشن و...

با چه هدفی از دکوراسیون داخلی استفاده می کنیم؟

دکوراسیون داخلی منزل با اهداف مختلفی برای هر محیطی به انجام می رسد. در هر یک از ساختمان های امروزی از وسایل و تجهیزات بسیار زیادی در کنار هم استفاده می کنند. برخی از مردم در استفاده از این وسایل زیاده روی کرده و محیط منزل خود را مانند یک مغازه مبل فروشی می چینند! این مسئله در زیبایی شناسی خانه های امروزی تاثیر منفی بر جای می گذارد. آشفتگی و شلوغی محیط نیز یکی از پیامدهای بی توجهی به زیبایی محیط منزل است. در صورتی که به جای این چینش های غیر اصولی، از یک سبک دکوراسیون حرفه ای در محیط استفاده کنید، از آشفتگی و شلوغی محیط پیشگیری خواهد شد.

دکوراسیون داخلی منزل با هدف صرفه جویی در هزینه ها نیز مورد توجه قرار گرفته است. در صورتی که با در نظر گرفتن نظرات یک دکوراتور حرفه ای این فرایند را انجام دهید، از خرید وسایل اضافی و اکسسوری های گران قیمت راحت می شوید! این مسئله در هزینه های خرید وسایل برای دکوراسیون داخلی منزل شما صرفه جویی خواهد کرد. شما می توانید دکوراسیون داخلی منزل را با هدف جلوگیری از روزمرگی و ایجاد تنوع در محیط اجرا کنید.

ترفندهای چیدمان دکوراسیون

دکوراسیون داخلی منزل با استفاده از انواع ترفندهای به انجام می رسد. در هر سبک دکوراسیونی از اجزایی خاص برای زیباسازی محیط استفاده می کنند. در این عرصه تنها با چینش وسایل در کنار هم به صورت اصولی محیط را دیزاین نمی کنند. اکسسوری ها و رنگ هایی که در محیط به کار می روند، روح و جان دکوراسیون منزل را افزایش داده و به زیبایی بیشتر محیط کمک می کنند. از این رو باید به استفاده از این ترفندها دقت داشته باشید. در دکوراسیون داخلی منزل از وسایل طبیعی و انواع گل و گیاه برای زیبایی فضا استفاده می شود.

البته باید استفاده از این اقلام در حد اعتدال انجام شود. همچنین برای زیباتر کردن محیط گاها از رنگ هایی خارج از قاعده رنگی محیط در بخش سنترال وال یا سایر قسمت ها استفاده می شود. به علاوه می توان از سلایق و علایق مشتریان برای شخصی سازی سبک دکوراسیون داخلی منزل استفاده کرد. از میان ترفندهایی که گاها برای چیدمان بهتر منزل استفاده می شود، می توان به استفاده از انواع پارتیشن ها و جداکننده ها در محیط اشاره کرد که در سال های اخیر در طرح ها و مدل های متنوعی ارائه شده و در دسترس قرار گرفته اند. این تجهیزات دیزاین لوکس محیط های ساختمانی را ساده تر کرده است.

طراحی داخلی منزل

دکوراسیون داخلی منزل با استفادهاز نقشه های از پیش تعیین شده و طراحی هایی که توسط طراحان حرفه ای ارائه می شوند، انجام می گیرد. در فرایند طراحی داخلی به منظور استفاده بهینه از فضا محل قرارگیری هر یک از اجزای محیط در نظر گرفته می شود. به این ترتیب فضای مناسبی برای قرار دادن تک تک وسایل خریداری شده انتخاب خواهد شد. این مسئله چینش وسایل در محیط را بسیار ساده تر می سازد. به علاوه دکوراسیون داخلی منزل با این شیوه بسیار مرتب و منظم اجرا خواهد شد و از آشفتگی ذهنی افراد نیز پیشگیری می شود.

در طراحی داخلی از انواع المان های مدرن نیز استفاده می شود تا شکل و ساختار خانه ها با سبک های امروزی تر طراحی و دیزاین شود. این صنعت در حال توسعه است تاکنون تلاش های بسیاری برای رونق و ترویج آن در میان مردم انجام گرفته است. در نظر گرفتن اصول فنگشویی در صنعت دکوراسیون داخلی منزل و طراحی داخلی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به این ترتیب از بسیاری از تنش های روحی و روانی برای افراد پیشگیری خواهد شد و آرامش درونی آن ها به شدت افزایش می یابد.

منظور از طراحی داخلی

دکوراسیون داخلی منزل و طراحی داخلی مربوط به آن با پیچیده شدن ساختار ساختمان سازی کنونی اهمیت بیشتری یافته است. این فرایند به منظور حفظ هنر و ارتقای فضای داخلی ساختمان انجام می گیرد و مورد توجه قرار گرفته است. بسیاری از افراد در گذشته به صورت غریزی وسایل منزل خود را در بخش هایی قرار می دادند و آن ها را به مرور زمان به کار می بردند. اما در استفاده از برخی وسایل با مشکلاتی رو به رو بودند. به طور مثال حتما شما هم تجربه کرده اید که در برخی از محیط ها برای باز کردن درب کمد، یخچال یا برخی از کابینت ها با مشکلاتی رو به رو می شوید و این فرایند زمان شما را به هدر می دهد. اما با استفاده از ترفندهای طراحی داخلی این مشکلات به کلی حذف می شوند.

همچنین در طراحی دکوراسیون داخلی منزل به همه قسمت ها توجه می شود. این فرایند دیگر تنها برای بخش پذیرایی و یا مکان تردد میهمانان اجرا نخواهد شد و در انجام آن به همه قسمت های محیط رسیدگی می شود. به این ترتیب رفاه حال ساکنین به بهترین نحو تامین شده و منزل آن ها به محیطی امن و راحت مبدل می شود. طراحی دکوراسیون داخلی منزل زیر نظر دکوراتورهای حرفه ای انجام می شود. در این خصوص معماران ساختمانی نیز مشارکت می کنند.

منظور از طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی داخلی با روش ها و سبک های مختلفی انجام می گیرد. اصولا برای هر سبک ساختمانی از سبک به خصوصی از این طراحی ها استفاده می کنند. ساختمان های امروزی در دسته بندی های مختلفی قرار می گیرند و بدیهی است که برای هر یک از آن ها از یک سبک طراحی خاص و مدرن استفاده می شود. از میان آن ها می توان به ساختمان های تجاری، مسکونی، بازرگانی، درمانی، آموزشی و... اشاره کرد که هر یک از آن ها با سبک های طراحی خاصی دیزاین می شوند.

در هر یک از سبک های طراحی داخلی به نیازهای مردم نیز توجه ویژه ای می شود و بر این اساس بهترین ایده ها برای دیزاین محیط انتخاب خواهند شد. در برخی از این محیط ها از المان هایی برای نشان دادن فعالیت های حرفه ای مربوطه استفاده می کنند که به طراحان داخلی کمک می کند نظر کارفرمایان را بیشتر جلب کنند. در میان همه ساختمان های نام برده شده اهمیت طراحی داخلی برای محیط های مسکونی بیشتر احساس می شود. محیط منزل مکانی است که افراد بیشتر زمان خود را برای استراحت در آن سپری می کنند و باید به زیبایی و دیزاین آن توجه شود.

اصول اساسی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی منزل با در نظر گرفتن اصول خاصی انجام می پذیرد. شما باید در این حیطه این مقررات را رعایت کرده و با در نظر گرفتن آن ها بهترین ایده ها را برای فضاسازی انتخاب کنید. از اصول مهم دکوراسیون داخلی می توان به رعایت مراحل کار اشاره کرد. در هر یک از این مراحل باید به اجرای اصولی فرایند مورد نظر توجه شود. برای دکوراسیون داخلی منزل ابتدا باید اطلاعاتی در خصوص اجرای دکوراسیون جمع آوری شود. در این فرایند به سلیقه مشتریان نیز توجه شده و در ابتدای کار نظرات و خواسته های آن ها در نظر گرفته می شود.

دکوراسیون داخلی منزل با خلق اثر در ذهن دکوراتورهای حرفه ای همراه است. در این فرایند باید ایده های اولیه ساخت و پرداخت ساختمان مورد نظر در ذهن دکوراتورها ایجاد شده و سپس بر مبنای آن نقشه های کار پیاده سازی شوند. در مرحله نقشه کشی باید به سه بعدی سازی این نقشه ها نیز توجه داشته باشید و با نرم افزارهای مربوطه آشنا شوید. در این فرایند از انواع نرم افزارهای مدرن امروزی برای پیاده سازی طرح های نهایی استفاده می کنند و با این روش ساده زیباسازی محیط منزل را به بهترین نحو انجام می دهند.

بایدها و نبایدهای دکوراسیون داخلی

در صنعت دکوراسیون داخلی باید ها و نبایدهای بسیاری وجود دارند که به شما کمک می کنند این فرایند را به بهترین نحو انجام دهید. برای اجرای هر چه بهتر این فرایند باید حتما به خرید اکسسوری های محیط دقت داشته باشید. اگرچه قرارگیری هر یک از اجزا در محل های مورد نظر یک اصل اساسی برای دکوراسیون داخلی است. اما به صرف قرار دادن اجزا در محل مناسب نمی توان یک دکوراسیون حرفه ای در محیط اجرا کرد. به این ترتیب باید حتما به اصول استفاده از اکسسوری ها در محیط دقت داشته باشید.

در این زمینه باید حتما به هماهنگی ساختار اکسسوری ها با سبک دکوراسیون محیط نیز توجه ویژه ای داشته باشید. برای پیشگیری از خرید اکسسوری های اضافی در این خصوص باید حتما با دکوراتور منزل خود مشورت داشته باشید. هر یک از این سبک های دکوراسیون داخلی به صورت حرفه ای طراحی می شوند و استفاده از این وسایل جانبی به جذابیت ظاهر محیط می افزاید. شما می توانید از این ترفندهای دکوراسیونری برای زیبایی تک تک بخش ها استفاده کنید. در این خصوص باید به متراژ محیط منزل خود نیز دقت داشته باشید.

ترفندهای دکوراسیون داخلی

برای زیباسازی محیط و شکیل تر شدن دکوراسیون داخلی محیط باید حتما به ترفندهای مربوط به این حیطه نیز دقت داشته باشید. برخی از مردم همواره از متراژ کم محیط منزل خود گلایه دارند. این مسئله مهمترین مشکل و دغدغه ای است که طراحان و دکوراتورهای حرفه ای امروزی با آن سر و کار دارند. به همین خاطر نیز باید حتما در خصوص آن اطلاعات شما تکمیل شود. در صورتی که فضای منزل متراژ کمتری داشته باشد، باید به دنبال ترفندهایی برای ایجاد فضاهای بیشتر در عین زیبایی محیط بگردید.

به این ترتیب اصول طراحی محیط به خوبی حفظ خواهد شد. به شما توصیه می کنیم در این زمینه از انواع پارتیشن ها و پنل های جداکننده استفاده کنید. به علاوه استفاده از انواع کشوها و کمدهایی که فضای کمتری اشغال می کنند و به مرتب سازی و نظم دهی محیط کمک می کنند نیز بسیار رایج می باشد. این وسایل تاثیر به سزایی در جمع و جور کردن وسایل اضافی محیط منزل بر جای می گذارند. در رابطه با ترفندهای دکوراسیونری توجه به اصول رنگ آمیزی محیط نیز یکی از اساسی ترین مواردی است که در این زمینه مورد توجه قرار می گیرد. در صورتی که به رنگ بندی چیدمان محیط منزل خود دقت نداشته باشید، بی شک طراحی دکوراسیون محیط چندان مطلوب نخواهد بود.

اصول انتخاب و چیدمان مبلمان

دکوراسیون داخلی منزل باید با در نظر گرفتن اصول به خصوصی انجام شود. در میان سبک های متنوعی که در طراحی داخلی مورد استفاده قرار می گیرند، باید بر اساس اصول خاصی انتخاب آن ها را انجام دهید. چیدمان هر یک از وسایل و تجهیزات نیز با در نظر گرفتن همین سبک ها انجام می پذیرد. شما باید برای انتخاب ساختار مبلمان منزل خود نیز از این قاعده پیروی کنید. مبل ها یکی از مهمترین اجزای محیط داخلی ساختمان هستند که در بخش های مختلفی به کار برده می شوند. در هر سبک طراحی استفاده از مبل رایج می باشد و افراد از این وسایل برای رفاه بیشتر حاضرین در محیط استفاده می کنند.

در دکوراسیون داخلی منزل رنگ آمیزی هر یک از مبل ها و سبک طراحی آن و همچنین ابعاد این وسایل در محیط منزل مورد توجه قرار می گیرد و از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در خصوص طراحی دکوراسیون داخلی منزل باید به هماهنگی ساختار مبلمان با سایر تجهیزات و وسایل به کار برده شده در این بخش ها توجه داشته باشید. هر یک از این تجهیزات از اهمیت بسیار زیادی برای زیباسازی محیط برخوردار هستند. کاربرد آن ها در محیط منزل بسیار بالا است و به همین خاطر انتخاب اصولی آن ها از اهمیت بیشتری برخوردار است.

تاریخچه دکوراسیون داخلی

در خصوص طراحی داخلی محیط تاریخچه ای وسیع وجود دارد. همه چیز از پروژه های ساختمان سازی عظیمی شروع شد که از گذشته های دور برای بزرگان تاریخی ساخته شده و در دست اجرا قرار گرفتند. رفته رفته طراحی و دیزاین بخش های داخلی بر اساس اصول و قواعدی خاص ترویج یافت و به شکل امروزی درآمد. برخی از تاریخ نگاران ابداع این صنعت را به ماقبل از قرن 18 مربوط می دانند و به همین خاطر در این خصوص مقالات علمی جامعی ارائه کرده اند.

در عصر سنگی نیز به اهمیت وسایلی که در محیط منزل و ساختمان ها به کار برده می شد نیز توجه شده و به این مسئله اهمیت می دادند. طراحی دکوراسیون داخلی از اوایل قرن 19 به شدت گسترش یافته و ساخت و تولید انواع وسایل داخلی محیط نیز به میزان قابل توجهی افزایش یافت. شما می توانید رد پایی از طراحی داخلی محیط را از آثار به جا مانده از یونان باستان نیز مشاهده کنید. تمدن مصر نیز از این صنعت تاثیر گرفته است. به همین خاطر نیز می توان تاریخی وسیع از این صنعت در دنیا مشاهده کرد.

مراحل طراحی و دکوراسیون داخلی

برای اجرای این فرایند باید به مراحل اجرای کار دقت داشته باشید. برخی از این مراحل را در زیر مشاهده می کنید:
1- در ابتدا اطلاعات مربوطه از کارفرما دریافت می شود. در این مرحله کلیه اطلاعات مربوط به سفارش دهنده کار جمع آوری می شود و با در نظر گرفتن خواسته های او اطلاعات اولیه کار فراهم خواهند شد. شما می توانید نمونه عکس های دلخواه کارفرما را از او دریافت کرده و بر این اساس سبک طراحی محیط را تعیین کنید.
2- سپس اطلاعات فنی مربوط به پروژه پیش رو جمع آوری می شوند. در این مرحله جزییات کار بیشتر از همیشه مورد توجه قرار می گیرند.
3- سپس باید با در نظر گرفتن اطلاعات جمع آوری طراحی اولیه کار در ذهن دکوراتورهای حرفه ای ایجاد شود.
4- سپس از اسکیس در خصوص پیاده سازی طرح ها و ایده ها استفاده می شود. در این فرایند دکوراتور حرفه ای طرح های اولیه را به صورت دستی وارد می کند و در خصوص اجرای آن ها اقداماتی انجام می دهد.
5- استفاده از نرم افزارهای دو بعدی نیز در ادامه برای تکمیل نقشه ها به کار برده می شوند.
6- سپس نوبت به سه بعدی سازی و ارائه طرح پیش رو می رسد که با دقت عمل بالایی صورت می گیرد.

سبک های طراحی دکوراسیون در کشورهای خارجی

در هر کشوری سبک معماری به خصوصی قالب است. در همه خانه ها در کشورهای مختلف می توان ردپایی از سنت ها و فرهنگ های مردم را مشاهده کرد. از سبک های طراحی مربوط به مردمان کشور چین، کره و ژاپن گرفته تا سبک های شاد و رنگارنگ اسپانیایی و مدیترانه ای هر یک از زیبایی خاصی برخوردار هستند و محیط منزل را به زیبایی می آرایند. شما می توانید از هر یک از این سبک ها برای زیباسازی محیط منزل استفاده کرده و آن ها را برای دکوراسیون محیط به کار ببرید. در هر یک از این سبک ها از لوازم تزیینی خاصی استفاده می شود و اکسسوری های به کار رفته در محیط نیز بر این اساس انتخاب می شوند. سبک های مصری و رومی نیز در این میان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند و زیبایی ساختار آن ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. سبک های انگلیسی نیز در این میان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند و زیبایی ساختار آن ها توجه و نظر صنعتگران را به خود جلب می کند.

دکوراسیون خانه های بزرگ و کوچک

این روزها از صنعت دکوراسیون داخلی در همه خانه ها استفاده می شود. شما می توانید در هر متراژی هر یک از این سبک های دکوراسیون را پیاده سازی کردهو از آن ها در راستای زیباسازی محیط منزل خود استفاده کنید. در صورتی که محیط کوچکی دارید باید حتما از استایل ها طراحی دکوراسیون مخصوص پیاده سازی در منازل کوچکتر استفاده کنید. به این ترتیب از شلوغیآشفتگی محیط پیشگیری خواهد شد. در هر یک از این محیط ها از انواع وسایل و لوازم به منظور رفاه حال و تامین نیازهای ساکنین استفاده می شود. شما می توانید از انواع اکسسوری ها مانند عکس های قاب شده خانوادگی، انواع آثار دستی و هنرهای خود نیز در محیط خانه استفاده کرده و با استفاده از آن ها بر زیبایی محیط بی افزایید. به این ترتیب از منزل خود بیشتر لذت می برید.

برای طراحی دکوراسیون محیط های بزرگ دست شما باز تر است و قدرت انتخاب بیشتری دارید. اما باید در خصوص دکوراسیون این محیط ها دقت بالایی به خرج دهید تا از شلوغی و آشفتگی محیط و یا برعکس آن سادگی بیش از اندازه آن خودداری کنید. به این ترتیب از فضای خود بهترین استفاده را به عمل می آورید. در این گزارش در خصوص هنر وسیع طراحی دکوراسیون منزل اطلاعاتی به دست آوردید که در سال های اخیر مطالب بسیاری در خصوص آن شنیده اید. این روزها مردم بیشتر از همیشه به هماهنگی اجزای مختلف محیط منزل خود اهمیت می دهند. حتی اگر علمی در این زمینه نداشته باشند، به ترکیب رنگ، میزان روشنایی و... در محیط منزل خود اهمیت می دهند و این اصول را با دقت عمل بالایی انتخاب می کنند. به همین خاطر می توان به افزایش آگاهی مردم در خصوص اهمیت دکوراسیون داخلی در محیط های امروزی پی برد. هر یک از خانه های امروزی با در نظر گرفتن این مهم طراحی و دیزاین می شوند.

دسترسی سریع
پیوند ها
اطلاعات تماس با ما
آدرس: تهران ، خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ساعی، مجتمع تجاری صدف، طبقه دوم اداری، واحد ۲
تلفن تماس: 02188880560  و  02188797301
شماره همراه: 09126052412
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد شرکت تهران دکو محفوظ می باشد.
طراحی سایت : ایران طراح